Loppisrunda i Fjärdhundraland 1 Dagar
Loppis & Landsbygd

Fjärdhundraland arrangerar varje sommar detta otroliga evenemang där många aktörer bjuder in till Loppis. På vår tur får ni besöka fyra av dessa platser.
Det lilla Mejeriet - Som förutom bjuder in till loppis har en inredningsbutik som bjuder in till det lilla extra, i samma lokaler ligger även Kejbert Concept som har inspirerande mode.
Ekbolanda gård - Här får man uppleva kossor som betar, en välsmakande café, samt en butik som säljer smått och gott, och som grädden på moset även loppis.
Ekolsundsslott - Vi tar ett kliv in i 1700-talet när vi besöker slottet som Gustav III tyckte mycket om. Här ska vi fynda på loppis, eller ta en fika på Slottscaféet.
Djurby Gård - Med naturen in på knuten och rustik, lantlig charm passar den här platsen till mycket, så varför inte loppis.
På samtliga platser finns det någon typ av fika eller lunch, här väljer du själv vad eller vart du ska äta eller dricka.
